26.07.2018

Dlaczego warto zerwać z rutyną?


Dom – praca, praca – dom… Wielu z nas uwięzionych jest w sidłach rutyny. Codzienne obowiązki rozpychają się w planie dnia do tego stopnia, że nie mamy ochoty czy odwagi spróbować czegoś nowego, innego, oderwanego od schematów. Z jednej strony czujemy się w tym komfortowo i bezpiecznie, z drugiej zazdrościmy innym i zmagamy się z ciągłą pustką.

 

 

Pójdź do przodu!

 

Co powinniśmy w takiej sytuacji zrobić? Przede wszystkim – podjąć działania zmierzające do opuszczenia bunkra dołującej powtarzalności. Trzeba zrobić to powoli, poszerzając stopniowo swe horyzonty. Nowe doświadczenia potrafią nadać piękne barwy nawet najbardziej szarej rzeczywistości.

 

 

Droga do szczęścia

 

Wszystko to za sprawą radości i satysfakcji, które wzbudza w człowieku eksperymentowanie i odkrywanie. Pamiętajmy przy tym, że „apetyt rośnie w miarę jedzenia”… Każde nowe przeżycie będzie zatem zwiększało naszą ciekawość i dodawało energii do jej zaspokajania.

 

Takie podejście to doskonała szansa na skuteczne wyzbycie się krępujących barier. Z uśmiechem staniemy naprzeciwko wyzwaniom, łamiąc narzucone sobie wcześniej ograniczenia.

 

Dzięki temu możemy również skosztować owoców z drzewa samorealizacji i pewności siebie. Dzięki nierutynowym praktykom znacznie lepiej zrozumiemy siebie – uczucia, reakcje, przemyślenia, upodobania… To z kolei pozwoli skrystalizować własną tożsamość.

 

 

Dobra zmiana

 

Unikając nowości, nie stwarzamy sobie okazji do poprawy negatywnej sytuacji – w jakiej możemy od dłuższego czasu tkwić. Z pokorą akceptujemy zastany stan rzeczy, obawiając się, że zmiany jeszcze go pogorszą. Stagnacja należy jednak powiedzieć stanowcze NIE! Sama próba poprawy losu będzie już swoistym fundamentem pod wzniesienie latarni, która oświetli naszą egzystencję i wskaże kierunek do odważnego podejmowania dobrych decyzji. Towarzysząca temu konfrontacja z naszymi odczuciami i potencjalnymi wnioskami to same korzyści.

 

 

Otwarcie się na nowe często umożliwia poznanie wielu interesujących ludzi. Kto wie czy oddając się nowej pasji, nie spotkamy prawdziwych przyjaciół czy nawet partnera. Warto więc próbować, bo stawka jest wysoka…